TOR Dobrzeń Wielki -Victoria Chróścice 3-2 (1-2)

Skład TORu: Balsewicz - Rychlik, Malik, Kot, Reisig - Flis (82' Śmieja), Bella, Mokrzycki, Sikorski (60' Niedworok) - Wolański (75' Szypuła), Czajkowski (92' Zakrzewski).

Skład Victorii: Zboch - Węgrzyn, Duraj, Dyka, Staszewski - Spórna (70' Zięba), Sarzałą (80' Kupczyk), Mika, Greinert - Wolny (85' Jędrzejewski), Dzierżęga (64' Polok).

Sędzia: Arkadiusz Przystał (Nysa)
Żółte kartki: Bella, Czajkowski - Dyka, Greinert
Widzów: 1000

Fantastyczne derby najbogatszej wiejskiej gminy na Opolszczyźnie miały miejsce w Dobrzeniu Wielkim. Po 20 minutach Victoria prowadziła już 2-0 i chyba wszyscy oprócz trenera i piłkarzy TORu byli pewni, że znowu wygra Victoria i to wysoko jak miało to miejsce przed rokiem.  Tak się jednak nie stało, TOR od 25 minuty zaczął gonić i "przegonił" gości z za miedzy już w 70 minucie kiedy to prowadził 3-2.

Początek meczu należał do Victorii, która dominowała na boisku. Już w 7 minucie przypadkową bramkę zdobył Greinert a po kilkunastu minutach Mika z 25 metrów uderzył w samo okienko i było 2-0. TOR początek miał fatalny, zawodnicy nie potrafili skunstruować składnej akcji a do tego grali chaotycznie i nerwowo. Mało nie brakowało by w 25 minucie było 3-0 jednak wielką klasę pokazał Rafał Balsewicz, kiedy w zamieszaniu pod bramką wybronił silny strzał z bliskiej odległości. Od tego monentu inicjatywę przejął TOR, który dominował na placu gry do końca spotkania a goście tylko przyglądali się jak szybko gospodarze wypracowywali sobie znakomite sytuacje bramkowe. W 28 minucie bramkę zdobył Damian Kot, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnie skierował piłkę do bramki i było 2-1. Po chwili TOR miał kolejne znakomite okazje, jednak ani Wolański ani Czajkowski nie doprowadzili do remisu.
           Po przerwie dalej dominował TOR, a zawodnicy i kibice Victorii przecierali oczy ze zdumienia gdy gospodarze za sprawą Sikorskiego doprowadzili do remisu. Gospodarzom punkt jednak nie wystarczył i walczyli o zwycięstwo. Tak się też stało kiedy w 69 minucie w zamieszaniu podbramkowym Damian Kot skierował piłkę do siatki i było 3-2! TOR grał po prostu koncertowo a dyrygent Sieńczewski mógł być dumny z ogromnego sukcesu. W 92 minucie kiedy arbiter zakończył spotkanie tysiąc kibiców zgromadzonych na stadionie rozpoczęło świętowanie wraz z zawodnikami. "Wróciliśmy z piekła do nieba, to było coś fantastycznego!" - cieszył się bohater spotkania Damian Kot. "Drużyna pokazała klasę, dobrze wiedzieli co znaczy zwycięstwo w derbach i się udało. Na początku chłopcy byli stremowali przestraszeni ale później gdy emocje opadły zaczeli grać swoje i pokazali że jesteśmy lepsi. Teraz już mogą wszystkie mecze przegrać byle wygrali ten najważniejszy. Lepiej festynu rozpocząć się nie dało!" - cieszył się i żartował prezes Konrad Wieczorek.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »